Największy kontenerowiec świata lada chwila

W teraźniejszych czasach przewoźnicy kontenerowi w szybkim tempie chcą podnieść ilość przewozową, a z tej przyczyny zaczynają walczyć pomiędzy sobą.

Najogromniejszy kontenerowiec świata (19,000 TEU) powstający na zamówienie China Shipping Container Lines (CSCL), oddany bedzie w ręce nowych właścicieli już w następnym miesiącu.  , Zatem jego zorganizowania nie chce podjąć się byle kto, natomiast pomóc w jego realizacji zdoła wyłącznie fachowa spedycja transportowa.

Olbrzym usunie w cień dotychczasowych czempionów: Maersk Mc-Kinney Moller, Majestic Maersk, Mary Maersk i Marie Maersk(18, 270 TEU).

Chińska firma nie zaprzestanie jednak na pojedynczym egzemplarzu nowego giganta. Jednocześnie z nim w Hyundai Heavy Industries powstają kolejne 4 kontenerowce o takich samych parametrach. Ich rozciągłość to 400m, wysokość 30,5m, a szerokość 58,6m.

Z początku kontenerowce miały być cokolwiek mniejsze (18,400 TEU), jednakże CSL mając na względzie transport dodatkowych 600 kontenerów, wystąpiło do stoczni o przyrost wymiaru do 19,000 TEU.

Statki będą napędzane elektronicznie nastawnym silnikiem o mocy 77, 200 koni mechanicznych oraz dwoma układami uzdatniania wody EcoBallast. Szczególna konstrukcja nadrzędnego silnika pozwoli zmniejszyć zużycie paliwa, ograniczyć głośność, drgania oraz produkcję dwutlenku węgla.

System EcoBallast, wykorzystujący promienie ultrafioletowe, zezwoli jednakże oczyszczać ponad 3,000 m3 wody morskiej , oczyszczając i sterylizując bakterie i plankton większy niż 50µm.

Oddanie następnych 4 statków planuje się na lata 2015-2016.

Comments are closed.